GALACTICA EVRENİ

Üye iseniz "GİRİŞ YAP" a tıklayınız. Değilseniz "KAYIT OL" a tıklayınız. Bir isim ve Soy isim şeklinde lütfen.

Galactica Evreni Yaşam Savaşı Verenlerin ve 1 Numara olmaya Çalışanların Yeridir. Eğer Zayıf ve Cesaretsiz isen Geldiğin yere Geri Dön!

DOST SİTELER

REKLAMLAR

Siteni Ekle
KOTA SORUNU

Cuma Mart 27, 2009 10:31 am tarafından Acantie Nawe

arkadaşlar kota sorunu yüzünden nisan ayına kadar(nisan 1), yani 4 gün boyunca internete giremeyeceğim. Nete girer girmez eksiklikler en kısa sürede hazırlanacaktır. Bu süre zarfında başvurularla Loress venter ilgilenecektir ne de olsa yöneticilerimizden biri Smile Loress sana emanet ha site Smile

not:belki cafeden girerim ama site çalışması yapamam

Yenilik ve Güncellemeler

Cuma Mart 13, 2009 11:27 am tarafından Acantie Nawe

Site de olan yenilik ve güncellemeler buradan duyrulacaktır.

Oyun ve Savaş sistemleri sadece Karakter Açmış üyelerin okuyabileceği şekilde ayarlanmıştır. Bu sayede üye olup da sistemimizi yürütmeye kalkanların, en azından karakter açmış üyeler arasından olduğunu anlaşılacaktır Smile

Forum üyelerce izlenebilir ama konunun içeriğini göremezler.


Oyun Sistemi …

[ Okuma komple ]

  GALACTİCA TARİHİNİN ÖNEMLİ LİDERLERİ!

  Paylaş
  avatar
  Acantie Nawe
  Yüce Başkan
  Yüce Başkan

  Kadın Mesaj Sayısı : 175
  Yaş : 30
  Nerden : Amon
  Kayıt tarihi : 10/03/09

  Kimlik Kartı
  Kredi: 500.000
  Seviye:
  3/21  (3/21)
  Kademe:
  4/4  (4/4)

  GALACTİCA TARİHİNİN ÖNEMLİ LİDERLERİ!

  Mesaj tarafından Acantie Nawe Bir Perş. Mart 12, 2009 1:11 pm

  Amon Revan


  Amon Revan, Amon sistemin de dindarların başı idi. Her dönemde başa geçen dini liderlere Amon ismi konardı. Soyadı kullanmak dini liderlere yasak olan birşeydi bu yüzden o da, adı olan Revan'ı kullanmıştır.. Amon Revan, teknolojinin nimetlerinden yararlanmaya karşı çıkan biri değildi ama hayatı da ona göre yaşamaya ve muhtaç olunmasına karşı bir yapı sergiliyordu. Teknolojiyi elinde bulunduran herşeyi yönetirdi ama bunun ardından açgözlülük, kibir gelirdi ki Amon sistemi bunu n kötü şekil de yaşamıştı.

  Amon Revan, sistemin merkezi gezegenin de doğdu ve küçük yaşta iken dindar olarak yetiştirildi. Çok zeki, liderlik yeteneklerine sahip ve politik becerisi olan Amon Revan, en kötü zamanlar da halkı için çok endişe etmiştir. Onları bu kötü zamanlardan kurtarmak için tüm iyi niyetliliği ve becerisi ile Abad sisteminin Kral'ı ile irtibata geçmiş ve ondan Halkı için yardım istemiştir. Abad'ın genç Kral'ı yıllardır süre gelen bu yağmaya-Amon Revan'ın konuşması sayesinde elbette- son vermek için diğer sistemlerin liderleri ile görüşmeler ayarlayarak Amon Revan'ın konuşmasını dinletmiştir. Konuşmalar ve birkaç ay süren görüşmeler sonuç vermiş ve sistemler yağmaya son vermişti. Lakin hala bir sorun vardı. Amon sistemi çok zayıf düşmüştü ve aynı aman da suç oranı da artmıştır. Halk huzur içinde yaşyamıyordur, fakirdir ve hala acı çekiyordur.
  Bunun üzerine sistemler güçlerini toparlayarak mon'ki suçlular yakalamış ve sistem dışına sürmüştür. Bazıları idam edilmiş bazıları da sonsuza dek hapse atılmıştı.

  Diğer sistemlerin yardımı ile Amon sistemi kısa zaman da eski günlerine geri dönmüştür. Amon Revan, halkı için yaptıkları yüzünden lider konumuna getirilmiş ve tahta geçirilmiştir. İlk başlar da bunu istememiştir çünkü o bir dindardı ve hüküm sürmek ona göre değildi. Lakin halkın ısrarına daha fazla dayanamayıp kabul etmiştir. Aynı zamanda Amon'un kökten değişimde geçirmesi gerekiyordur. Amon Revan, tahta geçer geçmez rejimde ve yaşam tarzında köklü bir değişim yaptı. Yıllar içinde bu yeni barışçıl ve dinci politikayı izlemeleri sayesinde Amon sistemi, yüzyıllar sonrasın da bile hala, bu karmaşık galaktik kargaşa ve sorunlar da bir cennet ve huzur yeri olarak korundu.

  Amon Revan, halkın daha çok modern, açık görüşlü ve yararlı olması için yeni neslin eğitimine çok önem verdi.Bu yüzden yeni fertler daha küçük yaşlarda zorunlu olarak kamu hizmetlerine tabi tutulmaya başlanıyordu. Revan, genç ve iyi Abad liderinin de büyük saygısını kazanmıştı. Genç lider sık sık Revan'dan akıl almış ve bazı konularda yardım istemiştir. Aynı zaman da Amon Revan, yeni ve büyük Cumhuriyet'in kurulmasında büyük bir önemli bir rolüde vardır.

  Amon Revan'ın biri erkek, diğeri kız olmak üzere 2 çocuğu vardır. Tahta geçmesinden 10 yıl sonra uykusunda ölmüştür ve halk yerine en az kendi kadar iyi bir lider olan oğlunu tahta geçirmiştir.
  avatar
  Acantie Nawe
  Yüce Başkan
  Yüce Başkan

  Kadın Mesaj Sayısı : 175
  Yaş : 30
  Nerden : Amon
  Kayıt tarihi : 10/03/09

  Kimlik Kartı
  Kredi: 500.000
  Seviye:
  3/21  (3/21)
  Kademe:
  4/4  (4/4)

  Geri: GALACTİCA TARİHİNİN ÖNEMLİ LİDERLERİ!

  Mesaj tarafından Acantie Nawe Bir Perş. Mart 12, 2009 1:12 pm

  Korte Neva


  Korte Neva, Amon'u tek bir çatı altında topayan diktatör ve Amon'un en kötü zamanlarını yaşamasına neden olan liderdir. Amon sisteminin merkezi gezegenin de zengin ve soylu bir ailenin ferdi olarak doğmuştur. Babası, Amon'un en iyi askeri idi. Oğlunu da kendi gibi yetiştirdi. Korte'nin babasından farklı olarak aşırı hırsı vardı. İlk başlar da genç bir oğlan iken iyi bir savaşçı olarak yetiştirilmişti ama zamanla hırsı artmış ve güç arzusu ile dolmuştur

  Korte, Amon'un teknoloji ve askeri bakımından gücüne çok güvenmiştir. Becerileri sayesinde Amon'u tek bir çatı halinde toplamıştır. Amon sisteminin en büyük ordusu merkezi gezegen de idi ve babasının ölümünden sonra tüm ordunun kontrolü ona geçmesi ile diğer gezegenlerin liderlerini ikna etmesi hiç zor olmamıştır. Korte Neva, elde ettiğ güç sayesinde gçlü bir hükümet kurmuştur. Bir diktatör olmasına rağmen halkının güvenliğine ve huzuruna büyük önem vermiştir. Derdi sadece daha fazla güç ve sisteminin ve hallkının tek mutlak güç olması idi. Bunu da başardı ama bir süre kadar. Ordusunu topladı ve kendisine en yakın sistem olan Caridan a saldırmıştır. Caridan'ın elmas yataklarına göz diken Korte amacına ulaşır ve Caridan yenik düşer ama bu diğer sistemleri alarma geçirir. En kısa zaman da aynı şeyin kendilerinin başına geleceğini bilen sistemlerin liderleri bir araya gelerek güçlerini birleştirerek Amon'a saldırılar. Amon yıllar süren savaştan mahlup olarak ayrılır ve sistem yağmaya başlanır.

  Korte, yaşadığı bu yenilgiye ve acıya daha fazla dayanmaz ve intihar ederek kendini öldürür. Korte 18 yaşında iken evlendirilmiştir. Üç oğula sahiptir.
  avatar
  Acantie Nawe
  Yüce Başkan
  Yüce Başkan

  Kadın Mesaj Sayısı : 175
  Yaş : 30
  Nerden : Amon
  Kayıt tarihi : 10/03/09

  Kimlik Kartı
  Kredi: 500.000
  Seviye:
  3/21  (3/21)
  Kademe:
  4/4  (4/4)

  Geri: GALACTİCA TARİHİNİN ÖNEMLİ LİDERLERİ!

  Mesaj tarafından Acantie Nawe Bir Perş. Mart 12, 2009 1:12 pm

  Abadren Kaan


  Abad'ın genç kral'ı olan Abadren Kaan, Amon Revan ile aynı dönemde doğmuştur. Abad'ın kralı olarak 19 yaşında tahta geçmiştir. Ailesi Abad'ın eski hükümdarları idi. Kaan, savaştan hoşlanmayan, barışçıl ve sakin bir kraldı. Lakin gerektiğinde savaştan kaçmaz ve kızdırıldığı zaman dehşet saçan biriydi. Halkı ailesinden memnun olduğu gibi ondan da memnundu. Amon Revan, tahta geçmesinden 3 yıl sonra onunla konuşmaya gelerek halkı için yardım istedi. Çünkü Kaan, barışçıl ve iyi bir liderdi ve aynı zamanda ailesinin sözü diğer sistemlerin liderleri üzerinde de geçiyordu.

  Amon Revan dan çok etkilenen Revan, diğer sistemleri ikna ederek yağmaya son verdirdi ve yine diğer sistemler ile birlikte olup Amon:'un suçulardan temizlenmsini sağladı. Revan, Abadren Kaan'ın hem akıl hocası hem de kayın pederidir. Revan'ın ölümünden sonra taziye için gittiği Amon gezegeninde kızı Amore ile karşılaşmış ve ona aşık olmuştur. Tanışmalarından bir yıl sonra evlenmişler ve bir oğulları olmuştur.

  Abadren Kaan, aynı zaman da Cumhuriyet'in kurulmasını sağlayan kişidir. Önderlik edereki merkezi Abad sistemi olan bir Cumhuriyet kurulmuştur. Aslında bu fikir Amon Revan'dan dolaylı olarak Kaan'ın aklına sokulmuştu. Kaan, 30 yıl boyunca tekrar ve tekrar seçilerek Cumhuriyet'in Yüce Başkan'ı olarak hizmet etmiştir. Lakin en sonun da hastalanarak ölünce yerini bir başkası alır.
  avatar
  Acantie Nawe
  Yüce Başkan
  Yüce Başkan

  Kadın Mesaj Sayısı : 175
  Yaş : 30
  Nerden : Amon
  Kayıt tarihi : 10/03/09

  Kimlik Kartı
  Kredi: 500.000
  Seviye:
  3/21  (3/21)
  Kademe:
  4/4  (4/4)

  Geri: GALACTİCA TARİHİNİN ÖNEMLİ LİDERLERİ!

  Mesaj tarafından Acantie Nawe Bir Perş. Mart 12, 2009 1:13 pm

  Acantie Nawe


  Acantie Nawe, Amon da doğmuştu. Bir dindar olarak yetişmişti. Soyu Amon Revan'a ve Abadren Kaan'a kadar gider. Söylentiye göre Acantie Nawe, büyük büyük halası olan Amore'ye çok benzemektedir. Beyaz saçları ve beyaz teni ile dikkatleri hemen üzerine çeken bir özelliğe sahipti. Aynı büyük büyük babası Amon Revan gibi o da iyi bir lider ve politikacı idi. Genç yaşlarda ilgisi politikaya kaymasa da daha sonradan ilgisini çeker.

  Amon a yetenekleri sayesinde Amon senatör'ü olarak senato'da sistemini temsil etmeye başlar. O zamanın hükümdarı Acantie'yi büyük bir tehlike orak görmeye başlar ama iş işten geçmiştir. Senato da sözü geçen bir lider olarak Yüce Başkan olarak hüküm koltuğuna oturur. İe başlar başlamaz suç baronu ile ilgilenmeye ve onun pisliklerini yok etmeye çaba sarf eder. Lakin körelmiş ve yozlaşmış politikacılar yüzünden bu çok zor olmakta idi. Yinede yandaşı olarak topladığı sayılı senatörler ile büyük çaba sarf etmektedir. Acantie Nawe'nin yılmaz politikası ve gücü Suç Baronu'nu rajhatsız eder ve ölüm fermanını verir...

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 4:43 am