GALACTICA EVRENİ

Üye iseniz "GİRİŞ YAP" a tıklayınız. Değilseniz "KAYIT OL" a tıklayınız. Bir isim ve Soy isim şeklinde lütfen.

Galactica Evreni Yaşam Savaşı Verenlerin ve 1 Numara olmaya Çalışanların Yeridir. Eğer Zayıf ve Cesaretsiz isen Geldiğin yere Geri Dön!

DOST SİTELER

REKLAMLAR

Siteni Ekle
KOTA SORUNU

Cuma Mart 27, 2009 10:31 am tarafından Acantie Nawe

arkadaşlar kota sorunu yüzünden nisan ayına kadar(nisan 1), yani 4 gün boyunca internete giremeyeceğim. Nete girer girmez eksiklikler en kısa sürede hazırlanacaktır. Bu süre zarfında başvurularla Loress venter ilgilenecektir ne de olsa yöneticilerimizden biri Smile Loress sana emanet ha site Smile

not:belki cafeden girerim ama site çalışması yapamam

Yenilik ve Güncellemeler

Cuma Mart 13, 2009 11:27 am tarafından Acantie Nawe

Site de olan yenilik ve güncellemeler buradan duyrulacaktır.

Oyun ve Savaş sistemleri sadece Karakter Açmış üyelerin okuyabileceği şekilde ayarlanmıştır. Bu sayede üye olup da sistemimizi yürütmeye kalkanların, en azından karakter açmış üyeler arasından olduğunu anlaşılacaktır Smile

Forum üyelerce izlenebilir ama konunun içeriğini göremezler.


Oyun Sistemi …

[ Okuma komple ]

  GALACTİCA NIN TARİHİ VE BUGÜNÜ(SENARYO)

  Paylaş
  avatar
  Acantie Nawe
  Yüce Başkan
  Yüce Başkan

  Kadın Mesaj Sayısı : 175
  Yaş : 30
  Nerden : Amon
  Kayıt tarihi : 10/03/09

  Kimlik Kartı
  Kredi: 500.000
  Seviye:
  3/21  (3/21)
  Kademe:
  4/4  (4/4)

  GALACTİCA NIN TARİHİ VE BUGÜNÜ(SENARYO)

  Mesaj tarafından Acantie Nawe Bir Perş. Mart 12, 2009 1:09 pm

  Galactica evreni binlerce yıldır bir çok sistemi içinde barındırmaktaydı. İlk başlarda ilkel olan bu sistemler bırakın birirlerinden haberdar olsunlar kendi sisteminde ki gezegende yaşayanlardan bile bihaberlerdi.

  Zamanla gelişen teknolojiler sayesinde uzayı izleyebilmeye başladılar. Gezegenleri görüyorlardı ama içinde hayat varmıydı acaba? Bu sorunun cevabını ilk bulan Amon sistemi oldu. Amon sistemi gezegenlerden biri, gezegeninde bulunan metal yataklarını kullanarak dayanıklı gemiler yaptılar ve enerji kaynağı olarak göl ve denizlerden çıkarttıkları "İrum" u kullandılar. İlk başta etrafında ki gezegen ki hayatları keşf ettiler. Onlara da maden ve teknolojilerini satarak zenginleştiler ve git gide büyüen ve gelişen bir sistem oldular. teknolojinin ilk çıktığı bu gezegenden bir politikacı sistemdeki gezegenleri bünyesinde toplayıp bir hükümet kurdu ve kısa sürede yeni toprak arayışına girdiler.

  En sonunda diğer sistemlerde teker teker bulunmaya başlandı. Onlara da maden ve teknolojilerini satarak hem o sistemlerin gelişmesini sağladılar hem de kendi güçlerine güç kattılar. Sattıkları bu gezegenler aynı şeyi etrafındaki gezegenlere yaptılar ve koca evren de bir an da değişim oldu. Artık herkes gelişmişti. Tek dertleri daha fazla para ve toprakdı. Bu sistemler arasında ki en büyük güç Amon sistemi idi. Hem para hem de teknoloji bakımından en güçlü hükümet olmuştu.

  Lakin Amon sistemi ki halk o kadar aç gözlülük ve şevhetle haraktet ediyordu ki savaş kaçınılmaz olmuştu. Diğer gezegenlerin madenlerini ve topraklarını isteyen Amon sistemi birkaç yıl sonra ilk olarak en yakınında ki caridan sistemine "Teknolojimi başkalarına sattın" bahanesi ile savaş açtı. Diğer sistemlerde bunu haber alınca aynı şeyin kendilerinin başına geelceğini anladılar ve birlik oldular. Caridan Sistemi zar zor karşı koymakta idi. Önderliğinin Abad sisteminin yapığı bu büyük bir ordu kuruldu ve uzun süren savaşlar sonucunda Amon sistemini yendiler.

  Amon sistemi diğer sistemler tarafından yağma edilidi. Tüm metal yatakları sömürüldü ve bitti. Halk sefalet ve suçla baş etmek zorunda kaldı. Bunu son vermek isten Amonlu bir dindar diğer sistemlerden yardım istedi. Dindar adamın konuşmasından ve yardım isteğinden etkilenen Abad sistemi diğer sistemler ile konuştu ve yağmaya son verdi. Sistemler Amon sistemine yardımlarda bulundular ve toparlanmasına yardımcı oldular. Halk da bu dindar adamı başlarına geçirdi. Sistem git gide iyi duruma girmeye başladı. Bastin ki çelik yatakları sayesinde daha dayanıklı gemiler üretilmeye başlandı. uygun bir fiyat karşılığında da Amon sistemi ırum sattı ve ekonomisini bu şekilde daha da toparladı.

  Diğer sistemlerin sayesinde de suç işleyenler sistemden sürüldü. İlerleyen 100 yıl içerisinde Tüm sistemler gelişti ve merkezi Abad sisteminde olan cumhuriyeti kurdular. Amon dan kovulan suçluların ilk adımları sayesind eilk başta başı boş olan suçlular büyüdü ve güçlenip kendilerine suç imparatorluğu yarattılar ve Cantina adındaki başı boş bir sistemi kendilerine yer edindiler. Tüm kaçakcılar,kelle avcıları..vb hep burada toplandılar.

  Tüm sistemler ana gezegenlerine sistemlerinin adlarını koydular. zamanla zamanın suç baronu da bundan etkilendi ve aynı şeyi yaptı. Eğlenceye düşkün olması ile tanınan bu suç baronu cantina gezegenine cantina adında büyük ve lüks bir eğlence merkezi kurdu. Görevliler tarafından korunan bu eğlence merkezi müziği,dansçıları ile ün salmıştır.
  Lakin Cantina sistemi yapılan ahlaksızlıklar,suçlar ile ilk başta önemsemeyen cumhurieyin gözlerini kendilerine çevirmelerin sebep olmuştur. Aslında istense ordu büyütülüp yok edebilirlerdi lakin dönen entrikalar,satın alınan politikacılar sayesinde bu imkansızlaştı.
  Artık sistemlerde ordu bulunmayacaktı ve tek ordu abad sisteminde cumhuriyet ordusu olarak bilinen bir ordu bulunacaktı. Kullanımı ise diğer sistemler sayesinde olacaktı lakin çoğaltımı ve haraketi işte bu satın alınan politikacılar sayesind engellendi durdu. Bu yüzden ordu cantina sistemini yok edecek kadar büyük ve kuvvetli değildi.

  En sonunda Cumhuriyetin başına geçen bir Amon lu kadın yüce başkan buna bir son vermek amacı ile çaba sarf etti. Kısmen de olsa bunda başarılı oldu. Ordu belki büyütülmemişti ama suçlular yavaş yavaş yakalanıyor,cezalandırılıyordu. Yüce Başkan Acantie Nawe aynı zamanda suç baronunda rüşvet alan bazı siyasetcilerin foyasını ortaya koydu ve onları cezalandırdı. Böylece Cumhuriyet biraz iyileşme gösterdi. Bu şekilde tam 3 yılını tamamladı...Bu sırada dönemin suç baronu buna son vermke için harakete geçti...

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 5:33 am