GALACTICA EVRENİ

Üye iseniz "GİRİŞ YAP" a tıklayınız. Değilseniz "KAYIT OL" a tıklayınız. Bir isim ve Soy isim şeklinde lütfen.

Galactica Evreni Yaşam Savaşı Verenlerin ve 1 Numara olmaya Çalışanların Yeridir. Eğer Zayıf ve Cesaretsiz isen Geldiğin yere Geri Dön!

DOST SİTELER

REKLAMLAR

Siteni Ekle
KOTA SORUNU

Cuma Mart 27, 2009 10:31 am tarafından Acantie Nawe

arkadaşlar kota sorunu yüzünden nisan ayına kadar(nisan 1), yani 4 gün boyunca internete giremeyeceğim. Nete girer girmez eksiklikler en kısa sürede hazırlanacaktır. Bu süre zarfında başvurularla Loress venter ilgilenecektir ne de olsa yöneticilerimizden biri Smile Loress sana emanet ha site Smile

not:belki cafeden girerim ama site çalışması yapamam

Yenilik ve Güncellemeler

Cuma Mart 13, 2009 11:27 am tarafından Acantie Nawe

Site de olan yenilik ve güncellemeler buradan duyrulacaktır.

Oyun ve Savaş sistemleri sadece Karakter Açmış üyelerin okuyabileceği şekilde ayarlanmıştır. Bu sayede üye olup da sistemimizi yürütmeye kalkanların, en azından karakter açmış üyeler arasından olduğunu anlaşılacaktır Smile

Forum üyelerce izlenebilir ama konunun içeriğini göremezler.


Oyun Sistemi …

[ Okuma komple ]

  Yeteneklerin Kullanılması

  Paylaş
  avatar
  Acantie Nawe
  Yüce Başkan
  Yüce Başkan

  Kadın Mesaj Sayısı : 175
  Yaş : 30
  Nerden : Amon
  Kayıt tarihi : 10/03/09

  Kimlik Kartı
  Kredi: 500.000
  Seviye:
  3/21  (3/21)
  Kademe:
  4/4  (4/4)

  Yeteneklerin Kullanılması

  Mesaj tarafından Acantie Nawe Bir C.tesi Mart 14, 2009 10:44 pm

  Pilotluk Uzmanlığı: Pilotluk uzmanlığı sizin uzayda birebir savaşınızda iş görecektir. Geminizin ne derece iyi bir şekilde kontrol edeceğiniz bu yeteneğe bağlıdır. Geminiz ile bir gemiye ya da başka bir yapıya,kişiye saldırdığınız da hasar zarı(saldırı başarılı olursa) bu yeteneğin seviyesine göre belirlenecektir.

  1.seviye de ; 1d6 lık zar
  2.seviye de; 1d8 lik zar
  3.seviye de; 2d6 lık zar

  Sinsi Saldırı: Korsan ve Kelle avcılarına has olan bu yetenek, kurbanınıza hazırlıksız bir saldırı yapmak için gereklidir.Saldırıyı yaptığınız da 20 lik zar dışın da bir de 6 lık zar atarsınız.4 ve üstü gelir se saldırı sinsi olacaktır. Bu sayede de kurbanın mesleki savunma ve zırh bonusu dışında hiçbir savunma puanı etkili olmayacaktır.

  Bu yetenek 1.seviyeden fazla yükselmez. Gerek yoktur,iş görmez.

  Hafif-Ağır Lazer Uzmanlığı: Bu yetenekler sizlerin hafif ve ağır silahları kullanabilme becerilerinizi gösterir. 1.seviyeden başlayacağınız için önce hafif daha sonra güçlendikçe,kademe atladıkça ağır lazere geçeceksiniz.Elbet ağır lazer uzmanlığı siyasetçi,işçi,tüccar,birlik başkanı,korsanlar ve kaçakçılar için değildir. Asker ve kelle avcıları içindir.

  1.seviye de ; 1d6 lık zar
  2.seviye de; 1d8 lik zar
  3.seviye de; 2d6 lık zar

  Kaçakçılık Uzmanlığı: Kaçakçı mesleğine sahip olanlar için gerekli olan bu yeteneğin kullanımı basittir. Adı üzerinde kaçakçısınız ve hali ile sizi kovalayanlard mevcuttur. Bu yeteneğe sahip olduğunuz sürece ve şansınız yaver giderse yakalanmadan göreviniz başarıyla sonuçlanır aksi durumda sonunuz kötü. Cumhuriyet görevlileri göz açtırmıyor.

  Tehlike durumunda(ki bunu ZE belirticektir) 6 lık bir zar atacaksınız. 4 ve üstü geldiğinde kaçmayı başarrısınız ve varmak istediğiniz noktaya varırsınız. Aksi durumda 2 seçeneğiniz var. Ya teslim olacaksınız ya da geminizle birlikte yok edileceksiniz.Şansınız yaver giderse sizi yok etmeden le geçirirler. Bu yetenek aynı an da en fazla 2 kere kullanılabilir.

  Bu yetenek 1.seviyeden fazla yükselmez. Gerek yoktur,iş görmez.

  Patlayıcı Uzmanlığı: Kelle avcıları için önemli bir özelliktir.Kurbanınızı illa ki yakınan öldürmek zorunda değilsiniz. Bu iş için patlayıcıda kullanabilirsiniz. Patlayıcıları arzu ettiğiniz yere yerleştirdiğinizde, zamanlayıcıyı kurarsınız ve 20 lik zarınızı atarsınız. Siz uzaklaşırken vakti geldiğinde patlayıcılar patlar. Lakin iki önemli husus vardır.

  1-Kişinin öleceği garanti değildir.
  2-Bir şekilde patlayıcı temin etmeniz gerekmektedir.

  Saldırının geçerli olması için yapılan hesaplama basittir.

  sizin attığınız zar+seviyeniz+patlayıcının gücü, kurbanın zırh puanını geçmeli. Patlamalarda kurbanın sadece seviyeye göre sabit zırh puanı ve mesleki savunma puanı geçerlidir. Gerisi değil. Saldırı geçerli olduğunda hasar zarı atılır. Ona göre ölür ya da yaşar.


  1.seviye de ; 1d6 lık zar
  2.seviye de; 1d8 lik zar
  3.seviye de; 2d6 lık zar


  Keskin Nişancılık: Uzaktan isabet için bu yetenek şarttır. Kullanımı basittir. Saldırı sırasında "Keskin Nişancılığını" belirtip ateş ediniz. Saldırı, savumayı geçiyorsa bu yeteneğin seviyesine göre hasar zarı atılır. Bu yetenek sayesinde kaçma şansınız var,öbür türlü kaçamazınız başarısız olursanız ya da gizlenemezsiniz.

  1.seviye de ; 1d6 lık zar
  2.seviye de; 1d8 lik zar
  3.seviye de; 2d6 lık zar


  Gizlilik: Patlayıcı yerleştireceksiniz? Başarısız bir saldırı yaptınız ya da kaçakçısınız saklanmanız lazım(eğer bir astro kuşağı gibi bir yer varsa) o zaman bu yetenek iş görebilir. Her ne ise; yapacağınız iş 6 lık bir zar atıp 4 ve üstü gelmesini beklemek ama hiçbir hamle yapamazsınız yoksa açığa çıkarsınız.

  Bu yetenek 1.seviyeden fazla yükselmez. Gerek yoktur,iş görmez.

  Liderlik: Bunun için sadece güzel bir yüreklendirme konuşması yapıp bu yeteneği parantez( ) için de kullandığınızı yazacaksınız o kadar. unutmayın en fazla 2 kere ve bu sırada savunma bonusunuza -5 yazılıyor.

  Bu yetenek 1.seviyeden fazla yükselmez. Gerek yoktur,iş görmez.

  Yakın Dövüş Uzmanlığı: Bıçak...vb keski aletleri kullandığınız da iş görür otomatikmen. Hasar zarı sevieye bağlıdır. Bir silahı değil ama bir bıçağı çok rahat saklarsınız.

  1.seviye de ; 1d6 lık zar
  2.seviye de; 1d6 lik zar

  3.seviye de; 1d8 lık zar

  Tuzak Kurma Uzmanlığı: Bazı patlayıcıları alabilmek ve patlayıcıları yerleştirebilmek için gereklidir. 6 lık zar atılır, 4 ve üstü beklenir. Başarılı olursa patlayıcı güzelce gizlenmiştir.

  Dövüş Sanatları Uzmanlığı: Silahsız dövşmek için.eviye ne kadar yüksek olursa hasarınız da o kadar çok olur.

  1.seviye de ; 1d6 lık zar
  2.seviye de; 1d8 lik zar

  3.seviye de; 2d6 lık zar


  İkna Uzmanlığı: Sadece görevlerde etkili olur.6 lık bir zar atılır ve 4 ve üstü beklenir.

  Bu yetenek 1.seviyeden fazla yükselmez. Gerek yoktur,iş görmez.

   Forum Saati Ptsi Ara. 10, 2018 5:15 am