GALACTICA EVRENİ

Üye iseniz "GİRİŞ YAP" a tıklayınız. Değilseniz "KAYIT OL" a tıklayınız. Bir isim ve Soy isim şeklinde lütfen.

Galactica Evreni Yaşam Savaşı Verenlerin ve 1 Numara olmaya Çalışanların Yeridir. Eğer Zayıf ve Cesaretsiz isen Geldiğin yere Geri Dön!

DOST SİTELER

REKLAMLAR

Siteni Ekle
KOTA SORUNU

Cuma Mart 27, 2009 10:31 am tarafından Acantie Nawe

arkadaşlar kota sorunu yüzünden nisan ayına kadar(nisan 1), yani 4 gün boyunca internete giremeyeceğim. Nete girer girmez eksiklikler en kısa sürede hazırlanacaktır. Bu süre zarfında başvurularla Loress venter ilgilenecektir ne de olsa yöneticilerimizden biri Smile Loress sana emanet ha site Smile

not:belki cafeden girerim ama site çalışması yapamam

Yenilik ve Güncellemeler

Cuma Mart 13, 2009 11:27 am tarafından Acantie Nawe

Site de olan yenilik ve güncellemeler buradan duyrulacaktır.

Oyun ve Savaş sistemleri sadece Karakter Açmış üyelerin okuyabileceği şekilde ayarlanmıştır. Bu sayede üye olup da sistemimizi yürütmeye kalkanların, en azından karakter açmış üyeler arasından olduğunu anlaşılacaktır Smile

Forum üyelerce izlenebilir ama konunun içeriğini göremezler.


Oyun Sistemi …

[ Okuma komple ]

  Zindan Efendisi ve Özellikleri

  Paylaş
  avatar
  Acantie Nawe
  Yüce Başkan
  Yüce Başkan

  Kadın Mesaj Sayısı : 175
  Yaş : 30
  Nerden : Amon
  Kayıt tarihi : 10/03/09

  Kimlik Kartı
  Kredi: 500.000
  Seviye:
  3/21  (3/21)
  Kademe:
  4/4  (4/4)

  Zindan Efendisi ve Özellikleri

  Mesaj tarafından Acantie Nawe Bir Cuma Mart 13, 2009 11:17 am

  1- Zindan Efendisi Kimdir, Nedir?

  ZE oyunun kurucusu,karakter kağıtlarının yaratıcısı, oyunun yöneticisi, senaryonun yazarı ve oyuncular dışındaki bütün canlıların dile gelmiş halidir. Kimi zaman bir hancı olur, kimi zaman bir Tanrı, kimi zaman bir Ejderha ya da görevde i bir yoldaşınız. Ve şunu unutmayın ki bir ZE ile asla tartışılmaz. Zaten sürekli karşı gelinen bir ZE ise Q ZE kötüdür I oyuncular harbiden haybeye kofti olan oyunculardır. Onarlarlaoyun bir tat vermez. Ancak denek bulup kendinizi ZE'likde geliştirmek için bu tür şeylere göz yummalısınız yada ilk baştan işi sıkı tutup sonradan tükürdüğünüzü yalamamalısınız.

  2- Bir Zindan Efendisi Nasıl Olunur?

  ZE her zaman için üretici ve geliştiricidir. Her an bir oyuncudan yaratıcı bir öneri gelip oyun kurallarının dışarısına çıkılabilir, en azından oyuncu ZE i buna yönlendirebilir yada önemli bir tartışmada kıvrak zekalı olduğuna inan bir oyuncu ZE ile aşık atmaya çalışabilir eğer çömez bir ZE ise ve kurgusu zayıf ise büyük ihtimal cevapların altında kalacaktır. Bu da oyuncunun ZE e olan saygısında ve onun direktiflerini dinlemede çatlamalar gösterir.

  O yüzden baştan işi sıkı tutmalısınız ve ayrıntılı yönlü düşünmelisiniz.Unutmayın herkes üretken ve yaratıcıdır. Sakın koy verip "ohoo öyleyse ben ZE olamam" demeyin!

  3- Zindan Efendisi Nasıl Oynatır?

  Herkesin kendince yöntemleri vardır. Kimi ZEler oyunlarında fazla argüman kullanmaz (müzik mum yada fazla döküman) güç oyunu(savaşlar,dövüşler) ağırlıklıdır, kimi ZE ortamın zenginliğine önem verir onun için savaş değil yapılan roller ve yazdığı senaryoların işleyişi önemlidir.

  kimisi ses tonu mükemmel etkileyici kullanır her canlı için ayrı karizma koyar kimisi ise tasvirleri ile oyuncusunu coşturur. Sonuç herkesin yöntemi farklıdır. En makbulu iyice profesyonel olduktan sonra, kendi tarzınız ile oynatmak ve oyun bittiğinde oyuncunun o ortamdan etkilenmiş vaziyette ağzını açık bırakmaktır.

  O yüzden kendinizi belirli bir yöntem için kasmayın, çünkü bunun belirli bir standardı yada kuralı yok kendiniz olun FRP dünyası ve özellikle D&D ve benzeri oyun dünyaları sizlere bunu sunuyor. Sadece zar bile yeterli
  olabilir. Düşünün artık ne kadar esnek olduğunu.

  (frp.net den alıntıdır)

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 5:32 am