GALACTICA EVRENİ

Üye iseniz "GİRİŞ YAP" a tıklayınız. Değilseniz "KAYIT OL" a tıklayınız. Bir isim ve Soy isim şeklinde lütfen.

Galactica Evreni Yaşam Savaşı Verenlerin ve 1 Numara olmaya Çalışanların Yeridir. Eğer Zayıf ve Cesaretsiz isen Geldiğin yere Geri Dön!

DOST SİTELER

REKLAMLAR

Siteni Ekle
KOTA SORUNU

Cuma Mart 27, 2009 10:31 am tarafından Acantie Nawe

arkadaşlar kota sorunu yüzünden nisan ayına kadar(nisan 1), yani 4 gün boyunca internete giremeyeceğim. Nete girer girmez eksiklikler en kısa sürede hazırlanacaktır. Bu süre zarfında başvurularla Loress venter ilgilenecektir ne de olsa yöneticilerimizden biri Smile Loress sana emanet ha site Smile

not:belki cafeden girerim ama site çalışması yapamam

Yenilik ve Güncellemeler

Cuma Mart 13, 2009 11:27 am tarafından Acantie Nawe

Site de olan yenilik ve güncellemeler buradan duyrulacaktır.

Oyun ve Savaş sistemleri sadece Karakter Açmış üyelerin okuyabileceği şekilde ayarlanmıştır. Bu sayede üye olup da sistemimizi yürütmeye kalkanların, en azından karakter açmış üyeler arasından olduğunu anlaşılacaktır Smile

Forum üyelerce izlenebilir ama konunun içeriğini göremezler.


Oyun Sistemi …

[ Okuma komple ]

  OYUN KURALLARI

  Paylaş
  avatar
  Acantie Nawe
  Yüce Başkan
  Yüce Başkan

  Kadın Mesaj Sayısı : 175
  Yaş : 30
  Nerden : Amon
  Kayıt tarihi : 10/03/09

  Kimlik Kartı
  Kredi: 500.000
  Seviye:
  3/21  (3/21)
  Kademe:
  4/4  (4/4)

  OYUN KURALLARI

  Mesaj tarafından Acantie Nawe Bir Perş. Mart 12, 2009 12:48 pm

  1) Karakterinizi belirdeğiniz karakterizisyona uygun şekilde oynatın. Yani; Kaba, kavgacı bir karakter ise o şekilde.

  2)Oyun da saçma sapan şeyler yapmaya kalkmayın lütfen. Örnek vermek gerekirsek: Hapishaneden kaçıcaksın "adama vurdum bayıldı kaçtım" ya da dövüş sırasında "sonunu kendinizin yazması" gibi. Bunlar ZE ni işi Smile

  3)Galactica evreni çok büyük ve kendi tarihi olan bir evrendir! Burada herkes yaşam savaşı vermek zorundadır. Güçlü olmak,başarılı olmak,büyük olmak için yaşam mücadelesi vereceksiniz. Ama bunu yaparken saçma sapan şeyler yapmaya kalkmayın lütfen.

  4)Oyun da hile yapmak direkt atılmaktır arkadaşlar. Diğer oyuncularımızın hakkını yemeden eğlenceli bir oyun için uygun bir şekilde oynayalım


  OYUN KURALLARI
  1)Oyuna ilk 500 kredi ile başlıyorsunuz! Daha sonra seçtiğiniz mesleğe ve başarınıza göre para kazanmaya devam edeceksiniz! Bu sayede de daha kaliteli ve çok mal elde edebileceksiniz. tabiki güç de.

  2)Meslek seçiminde yığılma olmaması için katılımlarda sınırlama getirilmiştir.En fazla;

  Yüce Başkan:1 kişi
  Senatör: Her sisteme 1 kişi
  Kraliçe:Her sisteme 1 kişi
  Kral:Her sisteme 1 kişi
  Politikacı:9 kişi (her sistem de 3 kişi olmak üzere. Abad ve Cantina hariç) Bunlara ek olarak; Cantina sistemi kendisini evrende ve gerekirse senatoda temsil etmesi için 1 kişiyi elçi seçebilir.

  General:1 kişi
  Komutan:Her sisteme 1 kişi
  Özel Güvenlik:Her sisteme 4 kişi

  Suç baronu:1 Kişi
  Galaktik Kelle Avcısı:1 kişi
  Kelle Avcısı: 4 kişi
  Korsan:3 kişi
  Kaçakçı:2 kişi

  Tüccar: Her sisteme 2 kişi. Cantinada bu işi Kaçakçılar yapar.
  Birlik Başkanı:1 er kişi.Tüccarlar arasından seçilir.En başarılı tüccar Yüce Başkan tarafından birlik başına getirilir.

  Halk: Sınırsız(eğer meslek kalmamışsa işçi olarak başkalarının yanlarında çalışırlar.
  Nedime-Yardımcılar:Kraliçe in ve kral'in nedimeleri ve yardımcıları. Kraliçe ve kral ne isterlerse onu yaparlar.Aynı zaman da görevleri kraliçeyi ve kralı gizlice korumaktır. Gerekirse dublör olarak yerine geçerler.


  3)Meslekler kademeler ile sıralanmıştır. Her bir mesleğin en alt seviyesi ve en üst seviyesi vardır. Başarılarınıza göre kademe atlarsınız.


  Siyasetçi:Politikacıların en alt seviyesidir. Her sistemde en fazla 3 er tane bulunur. Bunlar halkın oyları ile ya gezegen hükümdarı ya da gezegenin senatörü seçilirler.


  Bu kişilerin 2 seçeneği vardır:Ya senatör olarak yüce başkan olma hevesi ile senatoda yerlerini alırlar ya da sadece gezegende kalır hükümdar olurlar. Geriye kalan siyasetçi ise bir dahaki zamana kadar beklerler. Siyasetçiler görev alana kadar bir klüp,birlik başkanı...vb yerler işletebilirler ama sonrasında o işi bırakmak zorundadırlar.Elbet seçim çalışmalarını yapmaları lazım. Politika pis bir iştir Wink

  Kral-Kraliçe: Halkın oyları ile seçilen politikacılar. Başkent gezegeni yönetirler.2. Dönem Görev süreleri dolduklarında bir dönem beklemeleri lazım tekrar seçilmeleir için. Eğer seçilmezlerse veya seçilmek istemezlerse senatör olabilirler. Tabi halk ve hükümdar onay verirse(oylar) Aksi halde başka arayışlara giderler.
  Dönemleri:4 yıl (yani dört hafta)

  Senatör: Politikacıdan sonra bir üst meslek daha. Seneto da sistemlerini temsil ederler ve sorunalarını dile getiriler. Yüce başkan onların arasından seçilir.
  Dönemleri:3 yıl (Yani 3 hafta)

  Yüce Başkan: Galactica nın en yüksek seviyedir. Tüm cumhuriyet ona bağlıdır. Ana yasalar çıkartarak kurallar koyar.Uyulmaması halinde tutuklanma emri çıkartır. Suç un boyunutuna göre ya mahkemde yargıltır ya da direkt cezasını verir(eğer belli ise ceza,aksi halde senato ile karar verir)
  Dönemi:5 Yıl(5 hafta)
  ______________________________________________

  Özel Güvenlik:.Askerlerin en alt seviyesidir. iyi eğitilmiş olan özel güvenlikçiler. Yaşadıkları yerlerdeki halkı ve hükümdarı korurlar.
  Dönemi: Sınırsız

  Komutan:Sistemlerin 2.adamı. Direkt başkent hükümdarına bağlıdır.Ondan emir alır. Ordu varsa ,sorumlusu odur.O yönetir.
  Dönemi:Hükümdara bağlı. Memnun kalmazsa değiştirir.Daha iyi biri çıkarsa değiştirir.


  General: Askeri sistemde en üst seviyedeki kişi. Bu seviyeye gelen bir kişi galactica ordusunun (yani cumhuriyet ordusunun) komutasından sorumludur.
  Dönemi: Yüce Başkana bağlı. Memnun kalmazsa değiştirir.Daha iyi biri çıkarsa değiştirir.
  ________________________________________________________
  Kaçakcı:Suç Dünyasında en düşük seviyedir. Suç baronuna bağlıdır. Onun istediği mal kaçakcılığını yapar.Köle tacirliğide yapar.
  Dönemi:Sınırsız.başarısına göre

  Korsan:Suç Dünyasında bir üst seviye. Suç baronuna bağlıdır. Gemileri yağmalar.Köle kaçırır kaçakcıya verir.
  Dönemi:Sınırsız.Başarısına göre

  Kelle Avcısı: Korsanın bir üstü.Para karşılığı adam öldürür.
  Dönemi:Sınırsız.başarısına göre

  Galaktik Kelle Avcısı:Kelle Avcısının en iyisi. Tüm galaksiye namı salınmıştır.En korkulan ve saygı gören kişidir suç dünyasından, suç baronundan sonra. Baronun sağ koludur.
  Dönemi:Sınırsız.Başarısına göre

  Suç baronu:Suç dünyasında en üst seviye. Galactik kelle avcılığından sonra bir üst ki baronu devirip bu rütbeye gelir. Suç dünyasında ki tüm işlerden o sorumludur.İyi korunması gerekir.
  Dönemi:Sınırsız. Biri gelip işini alana kadar.

  _____________________________________________

  Tüccarlar: Tüccarlar sistemlerinde var olan maden yataklarının birliklere satma işlemini yapar. Caridan daki kaçakçılar ise korsanların ele geçirdiği madenleri Suç Baronunun talimatları ile birliklere satmakla,parazarlığını yapmakla sorumludur.

  Birlik Başkanları: Birliklerin yönetiminden sorumludur. Satın aldıkları mallar ile üretim yaparlar ve istedikleri fiyatdan satışa sunarlar.
  _____________________________________________

  Halk-Nedime/Yardımcı: Galactica hayat standartlarında en düşük seviyedir. Herhangi bir meslekde başarı sağlayamıyanlardır. Bir iş verenin yanında çalışır halk. Onun uygun gördüğü bir ücret karşılığında. Karizma ve para biriktirecektir. Fırsatı çıkarsa bir klüp işletme,birlik başkanı olma,asker..vb işlere kayabilir. Bu ona ve hırsına bağlıdır. Başkalarının ayağını kaydırmak ta Wink

  Nedimeler/Yardımcılar ise komutan tarafından seçilir.
  ___________________________________________________
  Kıyafetler alınmak zorundadır. Özel bir yeri vardır. Her kıyafetin haftalık olarak sağladığı bir karizma puanı vardır. Elbet kıyafetlerin de belli bir ömürü vardır.


   Forum Saati Ptsi Ara. 10, 2018 3:43 am