GALACTICA EVRENİ

Üye iseniz "GİRİŞ YAP" a tıklayınız. Değilseniz "KAYIT OL" a tıklayınız. Bir isim ve Soy isim şeklinde lütfen.

Galactica Evreni Yaşam Savaşı Verenlerin ve 1 Numara olmaya Çalışanların Yeridir. Eğer Zayıf ve Cesaretsiz isen Geldiğin yere Geri Dön!

DOST SİTELER

REKLAMLAR

Siteni Ekle
KOTA SORUNU

Cuma Mart 27, 2009 10:31 am tarafından Acantie Nawe

arkadaşlar kota sorunu yüzünden nisan ayına kadar(nisan 1), yani 4 gün boyunca internete giremeyeceğim. Nete girer girmez eksiklikler en kısa sürede hazırlanacaktır. Bu süre zarfında başvurularla Loress venter ilgilenecektir ne de olsa yöneticilerimizden biri Smile Loress sana emanet ha site Smile

not:belki cafeden girerim ama site çalışması yapamam

Yenilik ve Güncellemeler

Cuma Mart 13, 2009 11:27 am tarafından Acantie Nawe

Site de olan yenilik ve güncellemeler buradan duyrulacaktır.

Oyun ve Savaş sistemleri sadece Karakter Açmış üyelerin okuyabileceği şekilde ayarlanmıştır. Bu sayede üye olup da sistemimizi yürütmeye kalkanların, en azından karakter açmış üyeler arasından olduğunu anlaşılacaktır Smile

Forum üyelerce izlenebilir ama konunun içeriğini göremezler.


Oyun Sistemi …

[ Okuma komple ]

  Hayat'a Giriş

  Paylaş
  avatar
  Acantie Nawe
  Yüce Başkan
  Yüce Başkan

  Kadın Mesaj Sayısı : 175
  Yaş : 30
  Nerden : Amon
  Kayıt tarihi : 10/03/09

  Kimlik Kartı
  Kredi: 500.000
  Seviye:
  3/21  (3/21)
  Kademe:
  4/4  (4/4)

  Hayat'a Giriş

  Mesaj tarafından Acantie Nawe Bir Perş. Mart 12, 2009 2:44 pm

  1)Kimlik başvurusu yaptıktan ve onay aldıktan sonra KİMLİK KARTINA bir başlık açarak Buna Benzer adınızı,mesleğinizi ve eşyalarınızı,doğduğunuzu yeri yazdıktan sonra hayatınızı sürdürmeye başlayabilirsiniz.
  (İlk başladığınızda elinizde 500 kredi olacak)

  İlk yapacağınız iş tüm kural ve duyuruları okumak,haberleri takip etmek olmalıdır.

  2)Bütün kuralları öğrendikten sonra geriye mesleğinizi icraat etmek kalıyor.
  Maden Tüccarı iseniz gezegeninizde ki madenleri teknoloji birliğine uygun görüğünüz bir fiyata satarsınız.

  Silah Tüccarı iseniz Teknoloji Birliğinden satın aldığınız silahları isteyene uygun fiyata satarsınız.

  BB Birliği Başkanı: Ekenomiden sorumlusunuz. Size belli bir miktar yüklü para verilecektir. Onun işletmek ve çoğaltmak size kalmıştır. Genel olarak gezegenlere borç para vererek o parayı büyütürsünüz.Ya da bir olay için sponsor olursunuz.Ama dikkat yazili bir anlaşma yapin her zaman.


  Örnek olarak: Bir gezegenin parası yetmiyor ama gemi alması lazım.Bunun için de siz ona para verirsiniz ve anlaşma imzalatırsınız. Belli bir zaman sonra da ondan bu parayı alırsınız.Vermediği takdir de anlaşma da uygun gördüğünüz mallara el koymakistediğinizi söylersiniz yine vermez ise o zaman cumhuriyet senatosuna gider dava açarsınız.
  Aaa bu arada her hafta yüce başkanın belirlediği gün ve miktarda cumhuriyet e belli bir oranda vergi vermek zorundasınız.Siz Abad sistemine bağlısınız.Batarsanız ya da yüce başkan işinizden memnun kalmaz ise sizi görevden alır.

  BB(bankacılar Birliği) Çalışanı iseniz, o zaman gezegenlere başkanınız tarafından gönderilir borç kredi için anlaşma imzalatırsınız ve başkanınız ne istiyorsa onu yaparsınız. Maaşınızı başkanınız belirler.

  Teknoloji Birliği başkanı:Sizde BB gibi Abad sistemine,Yüce başkana bağlıısnız. Sisde batar ya da başkan memnun kalmaz ise sizi görevden alır.Sizin işiniz maden tüccarlarından aldığınız madenler ile silah ve gemi üretmekdir. Cumhuriyet yasalarına göre sadece gemileri kendiniz satabilirsiniz. Silah satımı silah tüccarlarına aittirler.Silahları onlara satacaksınız. Onlar da başkalarına.

  Kaçakcı :Suç baronu size gemi sağlamak zorundadır. Kaçakcılar, korsanların gemilerden yağmaladığı, gizlice gezegenlerden yürüttüğü madenleri,eşyaları ve köleleri kendisine belirtilen yerlere götürmekle sorumludur. Aynı zamanda korsanların yağmaladığı madenleri birliklere satmakla sorumlusunuz.Suç Baronuna bağlısınız. Her hafta size uygun gördüğü miktarda maaş verir. Yaptığınız her iş için ise + prim vermek isterse veririr.

  Korsan: Uzay korsanlarısınız. Suç baronu size gemi sağlamak zorundadır.
  Sizin işiniz gemileri yağmalmak, gezegenlere gizlice sızıp maden yürütmek ya da yağmaladığınız gemilerde varsa eğer köleleri kaçırmak. Bütün bunlar suç baronunda toplanır ve suç baronunun sağ kolu bunları gerçek fiyayatlarından daha ucuza satarak alıcı bulmaktır. Size her hafta suç baronunun uygun gördüğü miktarda maaş verilir.Yaptığınız her işe ise + prim vermek isterse veririr.

  Kelle Avcısı: Adı üzerinde kelle avcısı. Başına ödül konan,iş adamı,siyasetci,hükümdar....vs i öldürmek görevin senin. Aldığın para sana kalır. Kelle avcıları tüm eşyalarını kendileri karşılarlar. Serbest dolaşırlar ama aslında suç baronuna bağlıdırlar.

  Galaktik Kelle Avcısı: Suç baronunun sağ koludur. Kaçak mallara alıcı bulursun. Suç Baronunun istediğini yaparsın. Aynı zaman da kelle avcıları için iş bulup onlara iletebilirsinde. İstersen bulduğun her iş için belli bir miktar ücret de alabilirisin kelle avcılarından. Ama gerek kalmayabilir çünkü suç baranu sana her hafta istediği miktarda para vericektir.

  Suç baronu: Tüm suçlardan sorumlu sensin. Tüm organizasyonu yapan sensin. Tüm para sende toplanır. Ama adamlarınıda iyi bakman lazım ama onlara yinede çok güvenme özelliklede sağ koluna ne olur ne olmaz. Aa birde isyan istemiyorsan onlara her hafta uygun bir ücretde vermelisiniz.

  Tabi gizli görüşmeler yaparak da belli yerlerdeki belli insanlar ile anlaşma yapabilirsinde. Aa unutmadan cantina eğlence merkezi sana bağlı. Oraya danscı kız ve görevli alabilirsinz.Olursa yani Very Happy İstersen köleleri de çalıştırabilirsin.

  Özel Güvenlik: sen yaşadığın gezegenlerde ki halkın ve hükümdarının korunmasından sorumlusun. Kısacası asayiş senden sorumlu. Uygun görürsen tutuklama yapabilirsin. sana her hafta hükümdarının uygun gördüğü miktarda maaş gelecek.

  Komutan:Sen gezegenin 2 numaralı adamı gibisin. Varsa ordunun komutası sorumlusu sensin.Aynı zamanda sen hükümdarının yakın korumasısın.Gittiği her yere sende gitmelisin. Hükümdarın her hafta sana uygun gördüğü miktarda maaş verir.

  General: OOO sen büyük adamsın. Yüce Başkanda sonra gezegende ki en önemli insanlardan birisin. Sen cumhuriyet ordusunun komutanlığını yapıyorsun. Aynı zamanda hükümdarın özel korumasısın. O sana belli bir maaş vericektir.

  Politikacı: İlk olarak sende maaş yok. Politika yapar durursun. İşinde iyi olursan seçilir ya senatör ya da hükümdar olursun. İyi konuşarak halkı etkilemek zorundasın sen. Gerekirse yalan söylemelisin. Tabi bu senin ilkelerine ve karakterine bağlı.

  Kral-Kraliçe: Sistemlerin 1 numaralı adamısın. Tabi kendi sisteminin Very Happy senin işin sisteminde yasalar çıkartarak halkının refahını,güvenliğini sağlamak. Zaten sana hazineden her hafta 300 kredi geliyor. Bununla istediğini yapabilirsin. Karakterine göre de istersen herşeyi gizlice halkın gözlerini boyayarak kendi çıkarın için kullanabilirsin.Belki gözün en yükseklerdedir.

  Senatör: Bağlı bulunduğun sistemden sana her hafta 150 kredi gelir. Senato da sistemini temsil edersin. Sık sık hükümdarın ile görüşürsün. Ona senatoda olanları bildirir ve onun isteklerine göre oyları kullanırsın,kararlara destek veririsin...vs eğer sende yeteri kadar iyi isen veya senatoda ki senatörlerin gözlerini boyayabilirisen yüce başkan seçilebilirisn!

  Yüce Başkan: Galactica sisteminin en önemli kişisisin,Kutlarım! Sistemler arası anayasalar çıkartırsın. Sistemlerin iç işlerine karışmak senin işin değil ama ticaret kuralları,cumhuriyet de uyulması gereken kuralları sen belirlersin. Ama anayasalar ancak senato nun onayı ile yürürlüğe girer. Bu yüzden kendine yandaş toplamalıısn. Belki de bir şekilde yetkilerini bir üst seviyeye çıkartması için senatoyu kandırabilirisn. Böylece tam yetkili olur ve istediğin ana yasayı yüyürlüğe sokar,çıkartırsın.

  Nedime/Yardımcılar-İşçi:Hayat da sana başarılar. Çok zayıfsın. En sağlam adımlar ile güçlenmen laızm. BB de, Cantina Merkezinde çalışabilirisn. Patronların sana maaş veriri. Nedime isen seni anca komutan seçer.

  Bayanlar cantina da dansçı olarak çalışırlar. Müşteriler ile ilgilenirler.
  Baylar ise cantina da görevlilerdir. Gelen geçeni dikizler,kavgaları yatıştıtırlar. Badigard gibi yani.

  3)İşte sana meslekler. Bundan sonrası sana ait. İp uçlarını da verdim sana. Unutma davacı olduğun bir varsa eğer yaşadığın gezegenin hükümdarına gider davacı oduğunu söylersin memnun kalmaz isen cumhuriyet mahkemesine başvururursun.

  Gerçek hayat gibi bu da.Tek fark sen daha gelişmiş bir yerde yaşıyorsun!
  İyi oyunlar!

   Forum Saati Ptsi Ara. 10, 2018 5:16 am