GALACTICA EVRENİ

Üye iseniz "GİRİŞ YAP" a tıklayınız. Değilseniz "KAYIT OL" a tıklayınız. Bir isim ve Soy isim şeklinde lütfen.

Galactica Evreni Yaşam Savaşı Verenlerin ve 1 Numara olmaya Çalışanların Yeridir. Eğer Zayıf ve Cesaretsiz isen Geldiğin yere Geri Dön!

DOST SİTELER

REKLAMLAR

Siteni Ekle
KOTA SORUNU

Cuma Mart 27, 2009 10:31 am tarafından Acantie Nawe

arkadaşlar kota sorunu yüzünden nisan ayına kadar(nisan 1), yani 4 gün boyunca internete giremeyeceğim. Nete girer girmez eksiklikler en kısa sürede hazırlanacaktır. Bu süre zarfında başvurularla Loress venter ilgilenecektir ne de olsa yöneticilerimizden biri Smile Loress sana emanet ha site Smile

not:belki cafeden girerim ama site çalışması yapamam

Yenilik ve Güncellemeler

Cuma Mart 13, 2009 11:27 am tarafından Acantie Nawe

Site de olan yenilik ve güncellemeler buradan duyrulacaktır.

Oyun ve Savaş sistemleri sadece Karakter Açmış üyelerin okuyabileceği şekilde ayarlanmıştır. Bu sayede üye olup da sistemimizi yürütmeye kalkanların, en azından karakter açmış üyeler arasından olduğunu anlaşılacaktır Smile

Forum üyelerce izlenebilir ama konunun içeriğini göremezler.


Oyun Sistemi …

[ Okuma komple ]

  Yaşadığımız kent tuzaklarla dolu!

  Paylaş
  avatar
  Acantie Nawe
  Yüce Başkan
  Yüce Başkan

  Kadın Mesaj Sayısı : 175
  Yaş : 30
  Nerden : Amon
  Kayıt tarihi : 10/03/09

  Kimlik Kartı
  Kredi: 500.000
  Seviye:
  3/21  (3/21)
  Kademe:
  4/4  (4/4)

  Yaşadığımız kent tuzaklarla dolu!

  Mesaj tarafından Acantie Nawe Bir Ptsi Mart 23, 2009 8:52 pm

  Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Ortaş, çevreyle ilgili sorunların insanlık üzerindeki etkilerinin son 20 yıldan beri anlaşılmaya başlandığını söyledi.
  Önce su ve hava kirlenmesi olarak görülen ve daha çok sanayi bölgelerinde rastlanan çevre sorunlarının, toksit atıklardan, ozon tabakasının incelmesine, doğadaki biyolojik zenginliğin yok olmasına ve diğer bir deyişle bazı canlı türlerinin geri dönüşümü olmayacak şekilde yok olmasına neden olduğunu belirten Prof. Dr. Ortaş, iklim değişiklikleri, deniz ve okyanusların kirlenmesinin de olumsuzluklar zincirinin diğer halkalarını oluşturduğunu ifade etti.

  Prof. Dr. Ortaş, medeniyet ve kültürel varlıkları tehdit eden kirliliğin, insanların da ruh sağlığını olumsuz yönde etkilediğini ifade ederek, "Globalleşen çevre sorunları, tüm canlılarla beraber insanları da etkilemekte. Toprakların amaç dışı kullanımı da çevre sorunlarını teşkil eden başlıklar arasında yer almaktadır" dedi.

  Yeşil alanlar amaç dışı kullanılıyor

  Tarım ve yeşil alanların başta belediyeler olmak üzere amaç dışı kullanıldığını öne süren Prof. Dr. Ortaş, şöyle konuştu: “Büyük kentlerdeki vatandaşların karşılaştığı birçok sorunun temelinde, toplumun sağlık ve sosyal hakkı olan bu tür yeşil alanların değerlendirilmemesinin de büyük etkisi bulunmakta. Artan çevre kirliliği ve stres ile baş etmenin yollarından biri de insanın yeşil ve temiz atmosferde dinlenmesinden geçmekte. Her türlü çevre kirliliği, çağımızın hastalıkları arasında yer alan strese neden olmakta. Sağlıklı kalmanın yolu, öncelikle sağlıklı ortamda yaşamaktan geçmektedir. Bu ortamlar da gerekli düzenlemeler yapması gereken kent yöneticileri tarafından sağlanmalı."

  İstanbul’da yeşil alan miktarının yok denecek kadar az olduğunu belirten Prof. Dr. Ortaş, bu tür ortamlarda yaşayan insanların "ruh sağlığının", iyi olmasının beklenemeyeceğini söyledi.

  Ruhunuzu gergin tutmayın!

  KAYNAK:
  http://www.ekolay.net/saglik/haber.asp?PID=505&haberID=488864

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 4:28 am